İstekleriniz Gerçekleştirilmek İçin Sizi Bekliyor!

İstekleriniz, arzularınız her zaman için bir yerde gerçekleştirilmek üzere sizi bekliyor. Bunun için yapılması gereken ilk şey sadece küçük basit bir adım atmak olacak. Fakat maalesef bizler için bazen bu adım, çok büyük bir probleme dönüşebiliyor. O adımı atana kadar içimizde fırtınalar kopuyor, zorlanıyoruz. Aslında o adımı attıktan sonra her şeyin ne kadar güzel olacağını bir türlü göremiyoruz.

Biliyorsunuz, hayat kısa. Mutsuz olmak için ise daha da kısa. Bu nedenle her zaman için kendi isteklerimizi düşünmeli ve buna göre adım atmalıyız. İsteklerimizi, hayallerimizi ve arzularımızı asla ama asla ertelememeliyiz. Çünkü zaman su gibi akıp gidiyor, tutamıyoruz. Ve yaşımız geçtikçe de yapamadığımız şeyler için pişman olmaya başlıyoruz. Bunun olmaması için; isteklerimizi asla ertelemememiz gerekiyor.

Kendinizi Mutlu Edin!

İstekleriniz oralarda bir yerlerde dışarıya çıkmak, gerçeğe bürünmek için sizi bekliyor. Peki bunun için neler yapabilirsiniz?

• Öncelikle ne istediğinizin farkına varmalısınız.
• Daha sonra bu isteğinizin size olan faydalarını ölçüp biçmelisiniz.
• Bunları planladıktan sonra da adım atmaya başlamalısınız.

İsteklerinizi gerçekleştirdikten sonra ne kadar doğru bir karar aldığınızı fark edeceksiniz. Diyelim ki dünyayı gezmek istiyorsunuz, bunun için bir yerlerden başlamanız gerekiyor. Siz bunu erteledikçe imkanlarınızı kısıtlamış oluyorsunuz. Unutmayın hayat kısa, kendinizi mutlaka mutlu etmelisiniz. Bu nedenle arzularınızı ve isteklerinizi asla göz ardı etmeyin!


17