İşini Aşk İle Yapmanın Yolları

Herkes her zaman işinin ne kadar harika olduğunu düşünmek ister. Ne yazık ki kimse işini yüzde yüz oranında sevmiyor. Ancak işinizden nefret etmek yerine zevk almanın ve minnettar olmanın yolları da var. İşinizle ilgili tutumunuzu değiştirmeye başlamak için size birkaç adım öneriyoruz.

Minnettar Olun

Nefret ettiğiniz, sevdiğiniz veya kayıtsız olduğunuz bir işin iyi yanlarını hatırlamak, mutlu olmanız için ilk adım olabilir. İşiniz için şükran duymak, nefret ederseniz dahi onunla başa çıkmanızı kolaylaştırabilir ve ona karşı daha olumlu olduğunuzda tüm mükemmel özelliklerini de yavaş yavaş görmeye başlarsınız.

Sevdiğiniz Bir Nokta Bulun

İşinizde en az 1 adet sevdiğiniz bir şey bulun ve ona sıkı sıkıya tutunun. Bir iş günü boyunca sevdiğiniz bir noktanın olması sizi daha huzurlu edecektir. Bu nokta öğle yemeğiniz olsa bile gün içinde pozitif bir şey yapmış olacaksınız.

Beceri ve Bilgi Edinin

İşinizde elde ettiğiniz beceri ve bilgileri geliştirmeye çalışın. Her zaman her şeyin iyi yönünden bakmalısınız. Örneğin; belki şimdi zor bir patronla başa çıkma deneyiminiz var veya zaman yönetiminde daha etkilisiniz çünkü işiniz size bunları öğretti. Bu aslında olumsuzluklardan olumlu durum çıkarmaktır.

İşinizin Önemine Odaklanın

Yaptığınız işin neden önemli olduğunu ve bulunduğunuz yerin işyeriniz için ne anlama geldiğini düşünün.

Gerçekçi Olun

İş gününüzün her saniyesini veya yapmanız gereken her görevi sevmeyecek, hatta eğlenmeyeceksiniz.

Profesyonel Bir Yan Proje Geliştirin

Bazen kendiniz için işinizle ilgili olabilecek bir şey yapmanız gerekir. Bu, hizmet endüstrisi hakkında blog yazıları yazmaktan şirketinizi yapılandırmanın yeni bir yolunu geliştirmeye kadar her şey olabilir. Yan projeler sizi hem geliştirecek hem de oyalayacaktır.

İşi Daha İyi Hale Getirin

Bazen işinizi iyileştirmenin yolları vardır, böylece korkunç veya ruh emici bir şeyden çok daha iyi bir hale dönüşebilir.


13