“Bir sıfırdan büyüktür” sözü kendimize sık sık tekrarlamamız gereken, motive edici kalıplardan birisidir. Hem basit hem de düşündürücü olan bu söz, bugüne kadar birçok kişiye ilham vermiştir. Canınız sıkıldığında, kararsız kaldığınızda, motivasyona ihtiyacınız olduğunda kendinize bu sözü hatırlatın: Bir her zaman sıfırdan büyüktür.


Biliyorsunuz çoğumuz kendi kendimize konuşur, bir konu hakkında tartışır ve kararlar almaya çalışırız. Olayın eksisini artısını enlemesine düşünür, en iyi nasıl işin içinden çıkarız onun planını yaparız. Hiçbir şeyi hayata geçirmek için geç kalmıyoruz aslında, her zaman adım atacak zamanımız var. Bu nedenle kendimizi mutlu edecek bizi başarıya götürecek şeyler için çabalamaktan vaz geçmemeliyiz.


Her Zaman Adım Atmalıyız


 “Bunu ben de yapmak istiyorum” ya da “onlardan ne farkım var” diyebilmek bizim için çok kolay. İnsanlar olarak, başarılı insanların başarılarına bakma ve otomatik olarak bunu yapabileceğimizi söyleme eğilimine sahibiz.  Peki bu neden sadece söylemde kalıyor? Gerçekten bunun için neden adım atmıyoruz? Elimizde hiçbir şeyin olmaması denemekten daha mı iyi?


Başarılı olmak için gerekli adımları atmamız ve yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Hepimiz bir yerden başlamak zorundayız. Bu yüzden uzun vadeli hedeflere sahip olmak iyidir ancak isteklerimizi takıntı haline getirerek ilerlememizi engellemememiz gerekir. Bu nedenle sadece sakin bir biçimde odaklanmalı ve kendimize her şeyi başarabileceğimizi hatırlatmalıyız.


Unutmayın bir sıfırdan büyüktür. Asla denemekten vazgeçmemeliyiz!